Sağlıklı ve Parlayan Ciltler İçin 10 Yiyecek


1
1 Beğeni

Yaz ve kış aylarında cildiniz hava koşullarına çaresi kalır. Fakat yiyeceğiniz besinler ile cildinizi koruyabileceğinizi biliyor musunuz?

Cildinizin daha iyi görünmesi için, lekelerden, kızarıklıklardan, kırışıklıklardan korunmak için yiyebileceğiniz bir çok sağlıklı gıda vardır.

 1. 1 Çikolata


  Çikolatanın parlak cilde kavuşmakta etkili olduğu kanıtlanmıştır. En az %70 kakao oranına sahip bitter çikolatalar cildinizin daha sıkı ve daha esnek olmasında size yardımcı olacaktır. 

 2. 2 Yoğurt


  Kırışıklıklarınız için çözüm arıyorsanız yoğurt tam da aradığınız gıdadır. Yoğurt içinde bulundurduğu protein çeşitleri sayesinde sıkı bir cilde kavuşmanızda yardımcı olur. Özellikle süzme yoğurtun iki kat daha etkili olduğu bilinmektedir. 

 3. 3 Nar


  Nar derideki kan akışını düzenleyen polifenol antioksidanları nedeniyle cildin korunmasına yardımcı olur.  Yanaklarınızda biraz pembeliğe ihtiyacınız varsa, günlük birkaç bardak nar suyu deneyin.

 4. 4 Ceviz


  Daha yumuşak bir ten rengi arayanlar için, ceviz bulunmaz nimettir. 

 5. 5 Biber


  Spesifik olarak, sarı ve turuncu biberler iki nedenden ötürü mükemmel bir seçimdir: Bu renkli sebzeleri yiyen kadınlar daha az kırışıklığa sahip olma eğilimindedir. Ayrıca güneş hassasiyetini azaltmaya yardımcı olurlar.

 6. 6 Ayçekirdeği


  Daha parlak bir cilt istiyorsanız günlük 1 avuç ayçekirdeği yemeyi deneyebilirsiniz. Çekirdeğin içindeki E vitamini sayesinde güneşin cildinize zarar vermesini engeller ve cildinizi korur.

 7. 7 Böbrek Fasulyesi


  Vucüdunuzdaki düşük çinko değeri lekelere yol açmaktadır. Bu fasülye tam anlamıyla bir çinko deposu. Bu fasülyeden düzenli olarak yerseniz cildinizi temizlemeye yardımcı olacaktır.

 8. 8 Soya


  Yapılan araştırmalarda soya fasülyesinin cilt lekelerini azalttığı gözlemlenmiştir. Bu nedenle günde bir bardan soya sayesinde sizde farkı görebilirsiniz. 

 9. 9 Yulaf ezmesi


  Yulaf ezmesinin içinde bulunan vitaminler sayesinde kan şekerinizi aşağıya indirmekte ve bu kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olmaktadır. 

 10. 10 Yeşil Çay


  Yapılan çalışmalarada yeşil çayın kızarıklıklar ve iltihaplar ile savaştığını göstermiştir. Hergün bir fincan yeşil çay cilt tonunuzun gün boyu korumanızı sağlar. 


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Send this to a friend