Saçlarınız için sıcak yağ tedavisi


4
5 Paylaşım, 4 Beğeni

Saçlarınız çok kuru ve güneşten zarar görmüş ise bu tarifi tamda aradığınız bakım tarifidir. Sıcak yağ tedavisi saçlarınızı canlandırır, gözenekleri açar. Saçlarınızı daha canlı ve kuruluktan kurtarmak için para vererek pahallı ilaçlar almanıza gerek yoktur. Onları denemeden önce %100 doğal bu tarifi denemenizde kesinlikle fayda var. 

Bu tarifte kullanacağımız hindistan cevizi yağı saçınızın daha güçlü daha parlak ve daha yumuşak olmasını sağlıyacak. 

Hindistancevizi yağıKaşık
SuTarak
Cam KaseUçucu yağlar (isteğe bağlı)
Saç Havlusu
 1. 1 Yağı hazırlama


  Bir kasenin içine su koyun ve bu suyu kaynatın ve bir kenera alın. Daha sonra başka bir kasenin içine iki yemek kaşığı hindistancevizi yağını koyun. İsterseniz kullanmak istediğiniz diğer uçucu yağları ekleyin. Bu kaseyi diğer sıcak suyun içine koyun ve yağların erimesini sağlayın. Dikkat edin içine su girmesin. Yağın erimesinden sonra kontrol edin. Sıcak olmalı ama sizi yakmamalı. 

 2. 2 Uygulama


  Avuç içinize az miktarda yağ dökün ve saçınızın ilk bölümüne masaj yapın. Daha sonra saçınızın diğer bölümlerine devam edin. Saçların en kuru ve en hasarlı kısmı olan saç uçlarına ekstra uygulayın. 

  Yağınızın içine uçucu yağlar eklediyseniz kafa derinize dairesel hareketlerle masaj yapıp rahatlıyabilirsiniz. 

 3. 3 Bekleme


  Saçlarınızı yumuşak bir saç havlusuna sarın ve gece sabaha kadar saçınız bu şekilde bekletin. İsterseniz bir iki saat yeterli ama daha etkili sonuç görmek istiyorsanız 8-10 saat beklemelisiniz. Havlunun yumuşak olmasına özellikle önem gösterin bu sayede saçlarınızın kırılmasını engellersiniz. 

 4. 4 Yıkama

  Sabah kadar beklettiğiniz saçlarınızı temizleyin. Bunun için saçlarınız yağları çıkartmak için bir kaç kere yıkayabilirsiniz. Bu tedaviyi hafta bir kez tekrarlayın ve saçınızdaki düzelmeyi gözlerinizle görün. 


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir