Mide Ağrısı için 7 Doğal Çözüm Yolu


3
9 Paylaşım, 3 Beğeni

Mide rahatsızlığı birçok kişide gözükmekte ve aşırı rahatsız edici bir durumdur. Mide sorunlarının genel nedeni çok hızlı yemek yemekten kaynaklanmaktadır. Bu rahatsızlıklar ilerleyerek ülser, miğde-bağırsak hastalıkları veya irritabl bağırsak sendromuna dönüşebilir. 

Doğal maddelerle miğde sorununuzu çözemezseniz kesinlikle doktora girmeniz gerekmektedir.

 1. 1 Tarçın


  Zencefil gibi diğer otlar ile karıştırıldığında, tarçın dispeptik(karnın üst bölgesine yerleşmiş olan şişlik) semptomları azaltmada etkili olabilir.

 2. 2 Mangal kömürü


  Kömür, mide rahatsızlıklarının yatıştırılması için iyi bilinen bir çözümdür. Yakın zamanda yapılan bir çalışmada, kömür, simetikon ve magnezyum oksitten oluşan bir ilaç olan Carbosymag'ın bir plaseboya kıyasla dolgunluk hissi, ağrı ve şişkinlik hissini önemli ölçüde azalttığını buldu. Direk kömürü sakın denemeyin. Eczaneden ilaçı satın alın. 

 3. 3 Muz


  "Lancet tıbbi dergisinde 1990 yılında yapılan bir çalışmada , muz pudrası hastaların yüzde 75'inde mide semptomlarını hafifletmeye yardımcı oldu. "

  Muz yemek diyare(ishal) için geleneksel bir çözümdür.

 4. 4 Karbonat


  Karbonat veya sodyum bikarbonat, hazımsızlık için yaygın bir ev ilaçtır. 2009 yılında yapılan bir çalışmada, mide gazının ortadan kaldırılmasına ve pH değerinin yeniden dengelenmesine yardımcı olduğu tesbit edilmiştir.

 5. 5 Zencefil


  2011 yılında Tayvan'da yapılan bir çalışmada, zencefil ile yapılan yemeklerin sindirim kanalıyla hızlı bir şekilde taşınmasına yardımcı olduğu bulunmuştur. 

  Ne yazık ki, zencefil tek başına mide semptomlarını hafifletmeye yaramıyor. Fakat Zencefil, nane ile birlikte kullanıldığında çok daha etkili oluyor. 

  Zencefil ve nane karışımı verilen Dispeptik(karnın üst bölgesine yerleşmiş olan şişlik) semptomu yaşayan hastalarının yüzde 74'ünün  düzeldiği görülmüştür.

 6. 6 Nane


  Nane ve aynı bitki ailesinin diğer üyeleri binlerce yıldır mide rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılmıştır. 

  Bugün, nane yağı ve nane yaprağı genellikle irritabl bağırsak ve dispeptik semptomları hafifletmek için kimyon ile birleştirilerek kullanılır. Nanenin içinde bulunan mentol ve mentol bileşikleri, düz kas kasılmalarını azaltarak gastrointestinal spazmları azaltabilir.

 7. 7 Kimyon tohumları


  En popüler baharatlarında biri olan Kimyon  MÖ 1500 yılından beri gastrointestinal sorunları tedavi etmek için kullanılmıştır. 

  Son yapılan çalışmalarda, nane ile kimyonun birlikte alındığında dispepsi sıkıntısı çeken kişilerin yüzde 95'inin semptomlarda iyileşme göstermiştir.

  Uyarı: Mide ağrısının iki veya üç günden fazla devam etmesi halinde tıbbi yardım almanız gerekmektedir. 


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir