Masa Üstü Ateş Çukuru


0

Yaz aylarında ve hatta yıl boyunca yapılan toplantılarda ateş çukuru gibisi yoktur. Ateşin büyüleyici parıltısı, sıcaklığıyla birlikte herkesi büyük bir ruh haline sokar. Ne yazık ki, ateş çukurları çok fazla yer kaplayabilir ve pahalı olabilirler. Çok basit adımlarla ve çok ucuza bir ateş çukuruna sahip olacaksınız.

İhtiyacınız olacak malzemeler: 

Jel yakıtKoli Bandı
Ateş camıİnce tel örgü
SaksıMakas

 1. 1 Yangına Dayanıklı Malzemeler Seçin


  Bir ısı kaynağıyla çalışırken, önce güvenliği düşünmek kesinlikle zorunludur. Bu nedenle, masa üstü ateş çukurumuzun güvenli malzemeler kullandığından emin olmak istiyoruz. İyi bir ısı kaynağı, bidonlardaki şömine jel yakıtıdır. Kutunun kapağını açmanız, jeli yakmanız ve alevin tadını çıkarmanız yeterlidir. Jel yakıtları duman veya koku olmadan temiz bir şekilde yanar ve alev bidonun içinde tutulur.

  Herhangi bir yanıcı karışımda olduğu gibi dikkatli olun ve çocuklardan uzak tutun. Kullanmadan önce kutunun üzerindeki talimatları okuyun.


  Bu masa üstü ateş çukurunda kullanılacak kaya türlerini seçerken, aşırı ısı için derecelendirilmiş olanları seçin. Kayalar alevlere değmese de dikkatli olmakta fayda var. Şöminelerde kullanılmak üzere formüle edilmiş ateş camı projeniz için idealdir.

 2. 2 Saksı seçimi


  Jel yakıt bidonu sığacak kadar geniş bir çapa sahip toprak saksı seçin ve biraz boşluk bırakın. Etrafında yaklaşık 10cm daha geniş bir kap seçtim.

 3. 3 Deliği Kapatın


  Toprak kapınızın dibinde bir delik varsa, bir parça koli bandıyla kapatın.

 4. 4 Kutuyu Barındıracak Bir Silindir Oluşturun


  Jel yakıt kutusunun oturacağı toprak kapta bir açıklık oluşturmak için, tel çitten bir tünel veya silindir oluşturmamız gerekir. Teneke kutunun etrafına bir parça tel çit sararak başlayın, etrafında biraz boşluk bırakın, böylece çok sıkı değil gevşek olur. Bu ölçümü işaretleyin ve tel çiti metal makasla bu genişliğe kadar kesin.

  Toprak çömleğin yüksekliğini ölçün ve tel çiti bu yüksekliğe göre kesin.

  Metal örgü silindir oluşturmak için tel çiti iki ucunu telle bağlayın.

  Bu silindiri toprak çömleğin ortasına yerleştirin.

 5. 5 Ateş Camını Ekleyin


  Ateş camını örgü silindirin dışına dökün ve toprak kabın tepesine kadar doldurun. Silindirin içine, jel yakıt kutusu içine oturduğunda, kutunun üst kısmı  ile aynı hizaya gelecek şekilde yeterince ateş camı ekleyin.

 6. 6 Ateş Çukurunu Yakın


  Ateş çukurunu yakmak için kapağı kutudan çıkarın ve jel yakıtı yakın. Anında ambiyans!

  Alevi söndürmek için jel yakıt bidonunun kapağını maşa ile tutun ve tekrar bidonun üzerine yerleştirin.


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Send this to a friend