Krem Peynirli Sahte Wonton (Çin usulü Mantı Börek)


5
2 Paylaşım, 5 Beğeni

Çin lokantalarında meze olarak sunulan Krem Peynirli Wonton tarifi ile sizlere değişik bir lezzeti tattıracağız. Çok lezzetli bir tarif olan Wonton çokta kolay yapılmaktadır. Fakat Wonton hamuru ile uğraşmamanız için biz size bu tarifi miflöy hamuru ile yapacağız.

Krem PeynirEt ve sebzeler (isteğe bağlı)
Wonton veya Miflöy HamuruKüçük fırça
Sıvı Yağdelikli metal kaşık
Fritöz veya TavaKağıt havlu
Baharat (isteğe bağlı)
 1. 1 Yağı ısıtın

  İlk olarak yağınızı fritöz veya tavada ısıtın. Yağın derecesini ölçme şansınız varsa 180 derece olması gerekmektedir. Yoksa kızgın olması da aynı dereceye denk gelecektir. 

 2. 2 İç Malzeme

  Derin bir kabın içine Krem Peyniri koyun. İçine biraz tuz ve karabiber ekleyin. Dilerseniz soğan, biber veya istege bağlı bileşenlerinizi ekleyebilirsiniz. 

 3. 3 Mantıları hazırlama

  Wonton hamurunuz veya miflöy hamurunuzu kare parçalara ayırın. Daha sonra hazırladığınız iç malzemeden içine ekleyin. Hamurun kenarlarını hafifçe ıslatarak birleştirin ve üçgen şeklini almasını sağlayın. Kenarları sıkıca bastırın ve sabitleyinki pişerken açılmasın. 

 4. 4 Pişirin

  Hazırladığınız Krem Peynirli Sahte Wontonları (Çin usulü Mantı Börek) sıcak yağın içine atın ve hafif kahverengi olana kadar yaklaşık 1 yada 2 dakika pirişin. Daha sonra çıkartın ve havlu kağıdın üzerine koyun. Sıcak olarak servis yaparsanız daha lezzetli olacaktır. Afiyet olsun. 


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir