Havlularınızı Özelleştirin


1
1 Paylaşım, 1 Beğeni

Evdeki plaj veya diğer havlularınızı kendinize özel bir tasarım yapmaya ne dersiniz.  Çok basit havlularınızı çok şık havlulara çevirebilirsiniz. Havlularınızı nasıl süslemek istediğiniz tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

HavluBant
KartonKumaş boyası veya jel çamaşır suyu
Maket Bıçağı ve KalemSünger Fırça
 1. 1 Desen Çizme


  Havlunuzun üstüne ne yazacağınıza veya ne çizeceğinize karar verdikten sonra bunu kartonun üstüne çiziyoruz. Dilerseniz bilgisayardan bir görsel çıktısı alarak onuda çizebilirsiniz.

 2. 2 Kalıbı oluşturmak


  Kartonun üzerine çizdiğiniz şeklinizi maket bıçağı yardımıyla içini boşaltıyoruz ve şablonumuzu oluşturuyoruz. 

 3. 3 Şablonu Havluya Sabitleme


  Hazırlamış olduğunuz şablonu havlunun neresini boyuyacaksanız oraya yerleştiriyorsunuz ve kaymaması için bant ile sabitliyorsunuz. Hazırladığınız şablonda bizimki gibi harflerin ortasını kesmek zorunda kaldıysanız onları yerlerine fotoğraftaki gibi koyun.

 4. 4 Boyama İşlemi


  Bir kabın içerisine kumaş boyanızı veya jel çamaşur suyunu koyun. Biz bu havlu için çamaşur suyu kullandık. Havlu renkli olduğu için ve çamaşır suyu boyayı kaldırarak beyazlattığı için hiç boya ile uğraşmadık. Sizde renkli havlularınız için bunu yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış. Sürgerfırça yardımıyla şablonumuzun içini boyamaya başlıyoruz. Boyama işlemi veya ağartma işlemi bitince 20 dakika bekleyin ve rötuş yapmanız gereken yerleri yapın. 

 5. 5 Size özel havlunuz hazır


  Tasarımınız yeteerince rengi iyi gözüküyorsa artık şablonu çıkartın. Havlunuzu çamaşır suyunda yaptıysanız soğuk suda yıkayın. Eğer boyadıysanız kurumasını bekleyin ve boyanın özelliğine göre yıkama süresini bekleyip yıkayın. Artık size özel havlunuz hazır....


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir