Dübel Ahşap Ayakkabılık


5
1 Paylaşım, 5 Beğeni

Ayakkabı koleksiyonunun çoğaldıkça onları koyacak yer bulma konusunda sıkıntılar yaşıyorsunuzdur. Bunun çok kolay ve eğlenceli bir çözümü var. Bunun için birkaç küçük malzeme ile kendi ayakkabılığınızı yapabilirsiniz. 

Bu ayakkabılığı evinizde uygun bir yere ölçüleri alarak kendi istediğiniz boyutta yapabilir, en sevdiğiniz ayakkabıları burada muhafaza edebilirsiniz. 

İhtiyacınız olacak malzemeler:

25mm kalınlığında ahşap dübelTestere
10mm kalınlığında ahşap dübel8mm delikli ahşap boncuk
8mm kalınlığında ahşap dübelZımpara
10mm ve 8mm matkap ucuAhşap tutkalı

 1. 1 25mm ahşap dübelin hazırlanması


  Ayakkabı rafınızı koyacağınız yeri belirleyin ve 25mm ahşap dübeli bu ölçüde kesin.

  Dübelin tam ortasından düz bir çizgi çizin. Çizgiyi çizerken kesinlikle kaydırmayın ve iki kucuda aynı noktada başlassın ve bitsin. 

  Orta çizginin bir tarafından 5cm aralıklarala ölçerek işaret bırak. Çizginin diğer tarafında ise işaretlediğiniz yerlerin tam ortalarını işaretleryin. Bu sayede zikzak şeklinde noktalama işlemlerini bitirmiş oluyoruz. 

  Ayrıca dübele çizdiğimiz çizginin tam zıt tarafına bir çizgi daha çizin ve dübelin ayakları için iki bi tarafa iki diğer tarafa işaretleme yapın.

  İşaretlemeleri daha doğru yapmak için ortaya çizdiğiniz şeridin 1cm yanlarına birer çizgi daha çizebilirsiniz. 

 2. 2 Delikleri açın


  İşaretlediğimiz yerleri matkap yardımıyla delmemiz gerekiyor. Ayak bölümündeki 4 adet delik için 10mm boyutundaki matkap ucunu kullanıyoruz. Diğer delikler için 8mm çapındaki matkap ucunu kullanıyoruz.  Deldikten sonra deliklerin etrafını zımparalıyoruz.

 3. 3 Bacakları Yerleştirme


  10mm çapındaki ahşap dübelimizden 4 adet 8cm boyutunda parça kesiyoruz. Bunlar ayakkabılığımızın ayakları olacak. Daha sonra  ayakları yerleştireceğimiz deliklere tutkal sürerek ayakları yerleştiriyoruz. Yerleştirirken ayakların tam oturması için çekiç kullanabilirsiniz. 

 4. 4 Üst dübelleri yerleştirme


  8mm çağındaki ahşap dübelimizden 25cm uzunluğunda delik sayısı kadar parça kesiyoruz. Kestiğimiz tüm parçaların üzerine ahşap boncuları tutkal ile yerleştiriyoruz. 

  Hazırladığımız çubukları 25mm ahşap dübelin üzerindeki deliklere yerleştiriyoruz. Zor girecek olanları zımpara ile incelterek daha rahatlıkla yerine yerleştirebilirsiniz. Çubukları tutkallamayıda sakın unutmayın. 

  Ayakkabılınız artık kullanıma hazır. En sevdiğiniz ayakkabılar ile çok daha şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. İyi günlerde kullanın. 


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Send this to a friend