Deniz Kabuğu Rüzgar Zili


0
1 Yorum

Rüzgar zillerinin hışırtısı kadar hipnotik çok az ses vardır. Deniz kabuklarından yapılan rüzgar zilleri, plajda esintili, huzurlu günleri anında akla getiren özellikle rahatlatıcı bir özelliğe sahiptir. Artık kendi deniz kabuğu rüzgar zilinizi yaptığınızda her gün sahilde tatil yapıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Montajının ne kadar kolay olduğuna inanamayacaksınız. Sadece birkaç deniz kabuğu, boncuk ve ip ile kısa sürede bir tane yapabileceksiniz.

İhtiyacınız olacak malzemeler: 

Deniz kabuklarıBoncuk
MatkapBüyük deniz yıldızı
Jüt İpiAsmak için anahtarlık v.b.

 1. 1 Deniz Kabuklarına Delikler Delin


  Her deniz kabuğuna bir delik açın. Küçük bir matkap ucu kullanmalısınız. Delik küçük olmalı ama yine de ipin içinden geçmesi için yeterince büyük olmalıdır. Zemine zarar vermemek için delme işlemini bir kartonun üzerinde yapabilirsiniz. 

 2. 2 Jüt İpi(Saman İp) parçalarını kesin


  Deniz kabuklarını bağlamak için altı adet 60cm uzunluğunda ip kesin. (İp, gerçekte ihtiyaç duyacağınızdan çok daha uzun olacaktır, ancak fazlalığı daha sonra keseceğiniz için fazladan olması daha iyidir.) Deniz yıldızının 5 koluna ve ortasına 1 adet ip gerekmektedir.Dilerseniz misina veya başka bir ip kullanabilirsiniz fakat deniz yıldızı ilejüt ipi bize daha uyumlu geldi.

 3. 3 Bir Deniz Kabuğu Geçirin


  İp parçalarından birinden başlayarak, altta büyük bir çift düğüm atın. Düğüm, deniz kabuklarındaki delikten daha büyük olmalıdır.

  İpliği deniz kabuklarınızdan birindeki delikten geçirin. Deniz kabuğunun düğüme oturana kadar ipten aşağı kaymasına izin verin.

 4. 4 Boncuk Ekleyin


  İlk deniz kabuğunu dizdikten sonra, bir boncuk geçirin ve kabuğun üzerine oturana kadar aşağı kaydırın. Boncuklar tamamen isteğe bağlıdır, ancak kabuklar genellikle soluk ve tek renkli olduğu için renkli boncuklar hoş bir renk patlaması sağlar. Sadece boncuklardaki deliklerin ipi alacak kadar büyük olduğundan emin olun. Her kabuğa bir veya birkaç boncuk ekleyebilirsiniz.

 5. 5 Dizeyi Tamamlayın


  İlk kabuğu ve boncuğu bağladıktan sonra ipi deniz kabuğu dizmeye devam edin. İlk kabuğun yaklaşık 7-8cm yukarısında, başka bir büyük çift düğüm atın.

  İpin üzerine başka bir kabuk geçirin ve düğümün üzerine oturana kadar aşağı kaydırın.

  Ardından, bu kabuğun üstüne bir boncuk ekleyin.

  İpte dört kabuk ve boncuk olana kadar devam edin. Bu işlemi altı ip için tekrarlayın, böylece her biri dört kabuktan oluşan altı ipiniz olacak. (İsterseniz, daha uzun bir rüzgar çanı için daha fazla kabuk ekleyebilirsiniz.)

  Merkeze girecek olan altıncı ip için, denizyıldızının kollarından sarkan diğer iplere göre biraz daha uzun olacak şekilde ekstra kabuklar dizmek isteyebilirsiniz.

 6. 6 Denizyıldızında Delikler Açın


  Yaklaşık 15cm çapındaki büyük bir deniz yıldızı, rüzgar çanı için mükemmel bir süspansiyon platformu oluşturur. Beş kolun ucunda ve ortasında bir delik açın.

 7. 7 İpli Deniz Kabuklarını Asın


  Hazırladığımız deniz kabuklarını denizyıldızının üzrindeki deliklerden geçirin ve düğümleyin. Bunu beş kol için de yapın. Fazla ipi kesin.

 8. 8 Orta İpi Asın


  Ortadaki deniz kabuğu ipi diğerlerinden farklı şekilde sarkar. Orta alana asağınız ipi alttan bağlamalısınız. Rüzgar zilini asacağınız için deniz yıldızının aşağı kaymaması gerekiyor. Böylece orta ipi tuttuğunuzda düğüm deniz kabuklarının yukarı kalkmasını engeller.

 9. 9 Askı aparatı ekjleyin


  Ortadaki ipi, rüzgar zilini asmak için ortadaki ipe bir aparat takmalısınız. Bunun için biz anahtarlıklarda kullanılan yuvaklağı taktık. 

  Rüzgar zilinizi asın ve yumuşak seslerin sizi cennete götürmesine izin verin.


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Facebook Yorumları

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Send this to a friend