Daha Zeki Olmak İçin 5 Etkinlik


0
2 Paylaşım

Bir kişinin zeki olması aldığı yüksek notlar veya iyi bir işe sahip olması ile sınırlı değildir. Ufkunuzu genişletmek, yeni deneyimler yaşamak ve hayatın her yönüyle zevk almakda önemlidir. 

IQ'nuz kişiler için önemli değildir bu sizin yaşamınızın bir parçasıdır. Fakat yeni birşeyler aramak sizi daha zeki bir insan yapar çünkü bilmediğiniz birşeyleri öğrenirsiniz. Çocuklar herzaman meraklı oldukları için hızlı bir şekilde öğrenirler, sizde merak duygunuzu kaybetmezseniz zekanız devamlı gelişir. Birazdan vereceğimiz 5 basit adımı hergün uygulayarak zekanızı arttırabilirsiniz. 

 1. 1 Yeni birşey yap


  Yeni birşey yap derken ucaktan atla veya gitmediğin bir ülkeye git demiyoruz. Bunların dışında yüzlerce yeni yapabileceğin şeyler var. Yeni insanlarla tanışmak yada daha önce gitmediğin bir restorana, müzeye gitmek olabilir. Kısacası herzaman yaptığın bir şeyi değil farklı birşey yap. 

 2. 2 Zorlukların üzerine git


  Zorlukların üzerine gitmenin en kolay yolu konfor bölgenizin dışına çıkmaktır. Seni korkutan ya da en azından seni rahatsız eden bir şeyi yapmayı dene. Bu sayede beynin uyarılarak ve kutunun dışında düşünmeye zorlanılarak iyi bir egzersiz olacak.

 3. 3 Yaratıcı ol


  Yaratıcı olmak için işinizin bir müzisyen ya da ressam olması anlamına gelmez, bu sadece kendi beyninizin en yaratıcı olması anlamına gelir. Bir sorunu yeni bir yolla çözün veya tüm arkadaşlarınızın bahsettiği yetişkinlere özel boyama kitabını satın alın. Yaratıcı olmak pek çok biçimde olur, sadece yaptığınız ezberlerden uzaklaşmaya çalışın yeterli olacaktır.

 4. 4 Zor yolu tercih edin


  Teknoloji hayatımızdaki her şeyi basitleştirdi. Bir sinema filmi seyrederken ouncunun adını hatırlamadığınızda hemen internete sarılıyorsunuz. Bunun yerine beyin egzersizi olarak kendi başınıza bulmaya çalışın. Sadece birkaç kilometre uzaklıktakı bir yere gitmek için google navigasyonu açmayın beyniniz size burayı tarif eder.

 5. 5 Sosyal Ağ


  Sosyal Ağ derken tabiki internet ortamından bahsetmiyoruz gerçek yaşamdan bahsediyoruz. Bu madde içlerinde en önemli olanıdır. Çünkü diğer 4 maddeyi yapmanıza yardımcı olacaktır. Konfor bölgenizden, alışkanlıklarınızdan nasıl çıkacağınızı bilmiyorsanız veya yeni birşey yapmaya korkuyorsanız, bunları size sosyal ağ yaptırır yani yeni bir arkadaş. Hayatınızdaki diğer insalar da size yeni bakış açıları kazandıracak ve farklı düşünmenizi sağlayacaktır. Bu sayede beyniniz herzaman daha fazla çalışacak. 

  Artık beyninizi nasıl daha fazla çalıştırabileceğinizi öğrendiniz. Bu maddeleri uyguladıktan sonra deneyimlernizi bizimle paylaşmayı unutmayın.


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
2
confused
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
1
omg
win win
3
win

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Send this to a friend